Історія школи
З історії розвитку школи
Школа розташована в с. Шишаки Хорольського району, над дорогою Хорол – Новооріхівка.
Перша приватна школа в с. Шишаки була створена в 1847 році. З 80-х р ХІХ ст. діє церковно – приходська, а з 1912 – земська двохкласна, з 1924- п’ятикласна , з 1927 – семирічка, з 1934 – середня школа.
Школа розміщена в 4 приміщеннях, з яких № 1 побудоване в 1912 році, № 2 – у 1934 р., № 3 – 1957-1975, № 4 – їдальня побудована в 1965, передана школі в 2005 році.
Навчання в земській школі почалося з вересня 1912 року. Класів було 4, учнів – 127, вчителів – 4. Завідуючим школи був Григорій Іванович Берлін. Першими вчителями стали В.І.Різунова, В.І.Михайлова, Г.І.Керлін. У важких умовах працювали вчителі та навчалися учні. Не вистачало палива, підручників, зошитів, крейди. Але населення, як могло, допомагало школі. В 1914 році було відкрито 5 клас, а вже в 1926 році школа стала семирічною. За цей час мінялись і завідуючі: Г.Г.Шкляр, І.А.Синягівський, М.О.Якименко.
У березні 1929 року в село прибув всеукраїнський староста Г.І.Петровський, який подарував школі і учням перший радіоприймач.
У 1934 році закінчили будувати нове шкільне приміщення і школа стала середньою. Перед Великою Вітчизняною війною в школі навчалося понад 500 учнів, працювало до 30 вчителів. Навчання проводилося в 2 зміни. Першим директором середньої школи був Г.Ф.Стеценко, а завучем Д.І.Шульженко. Шишаківська середня школа вважалася однією з кращих в районі. Д.К.Невмивака, Т.М.Бова, Д.Н.Сергієнко, Д.І.Шульженко та вчителі школи стали інспекторами при Хорольському райво. В Шишаківській середній школі навчався Герой Радянського Союзу – Прокіп Федорович Клепач.
Перед війною директором був М.М.Сабалдир, якого репресували, а після нього став Г.С.Куріньов.
Роки Великої Вітчизняної війни для школи були важкими. Чоловіки-вчителі були відправлені на фронт. Приміщення школи, обгороджене колючим дротом, було перетворене на табір для полонених. Бібліотека і шкільне майно розграбовані німцями і знищені. Але вже в 1943-1944 навчальному році відновилося навчання і було 405 учнів. Та з війни живими не повернулося багато вчителів.
Після окупації першим директором був О.Ф.Покотило, потім Ф.С.Левицький, О.М.Руденко, М.А.Шулик, П.М.Полупан, М.В.Заїка, А.І.Яровий, П.В.Іващенко, М.Д.Войтюк.
Після війни зміцніла навчально-матеріальна база школи. В 1962 році добудували шкільну майстерню, а в 1966 році – їдальню. У школі була створена виробнича бригада на базі місцевого колгоспу імені Жданова, яка досягла високих результатів. Випускники різних років добросовісно працювали на благо Батьківщини та відстоювали її честь. Мають високі звання та нагороди.
За успіхи у виховній роботі значком «Відмінник народної освіти» нагороджені Л.С.Шульженко, Г.І.Павленко, В.А.Падусенко та М.Д.Войтюк.
Кращими критеріями оцінки роботи школи є успіхи її учнів, а випускники нашої школи майже кожен рік з 1955 року отримували Золоті та Срібні медалі. Дуже приємно, що багато з них обрали нелегкий учительський шлях і продовжили добру справу своїх учителів. Розлетілися випускники по світу на крилах добра нести у світ мудрість. Але є й такі, що повернулися до рідного дому. Тут, у Шишаківській школі, сіють розумне, добре, вічне.