Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 30 чоловік

ЗВІТ КЕРІВНИКА 2020-2021

Дата: 18 червня 2021 о 09:13, Оновлено 18 червня 2021 о 09:36
108 переглядів

ЗВІТ КЕРІВНИКА 2020-2021

Виступ

керівника Шишаківського ЗЗСО І – ІІІ ступенів Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області Падусенко Т.М. на звіті керівника навчального закладу від 18.06.2021

1.Загальна інформація про школу

 Перша приватна школа в с. Шишаки була створена в 1847 році. З 80-х р  ХІХ ст. діє церковно – приходська, а з 1912 – земська двохкласна, з 1924- п’ятикласна , з 1927 – семирічка, з 1934 – середня школа.

Школа розміщена в 4 приміщеннях, з яких № 1 побудоване в 1912 році, № 2 – у 1934 р., № 3 – 1957-1975, № 4 – їдальня побудована в 1965, передана школі в 2005 році. З 19.01. 2021 року  школа  стала   закладом загальної середньої освіти Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області.

         Шишаківський заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області є юридичною особою, може мати самостійний баланс, рахунки в органах державної казначейської служби України, печатку, бланк, ідентифікаційний номер.

         Засновником і власником навчального закладу є Хорольська міська рада Лубенського району Полтавської області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти, молоді та спорту  Хорольської міської ради,  якому делеговані відповідні повноваження.

         Нормативно-правовою базою діяльності педагогічного колективу є Конституція України, Закони України: «Про Освіту», «Про загальну середню освіту»,  «Про дошкільну освіту», указів Президента України, регіональних, обласних, районних програм розвитку.

1.Заклад працює за навчальним планом, що складається на основі розроблених МОН України базових навчальних планів  та профільного навчання.

2.Педагогічні працівники можуть поєднувати навчально-виховну роботу з науково-методичною та експериментальною, використовуючи поряд із традиційними методами і формами організації навчальних занять інноваційні технології навчання.

3.Структура навчального року — семестрова. Тижневий режим роботи регламентується розкладом занять.

4.Вивчення навчальних дисциплін здійснюється за програмами МОН України. Авторські навчальні програми можуть використовуватись у вивченні навчальних дисциплін робочого навчального плану, а також у вивченні дисциплін за вибором (за відсутності типових програм).

5.Система оцінювання знань учнів, порядок переведення та випуску, нагородження визначаються МОН України.

6.Основною формою організації навчально-виховного процесу є класно - урочна система.

7.Організація навчання ґрунтується на особистісно-орієнтованому підході, впровадженні  елементів розвивального навчання,  формуванні  пізнавальної діяльності учнів.

2. Кадрове забезпечення

Педагогічна діяльність здійснюється на основі функціональних обов'язків, визначених у посадових інструкціях. Учитель є соціальним працівником, що організовує творчу співпрацю з учнями як рівноправними особистостями. Крім виконання соціального замовлення на надання обов'язкової середньої освіти, учитель має право на вияв творчої індивідуальності, на інноваційну діяльність у процесі власної педагогічної діяльності.

         У 2020-2021 н. р. – 100 % був забезпечений педагогічними працівниками Загальна кількість членів педколективу –18;

Якісний склад учителів :

Старший учитель + вища категорія – 4;

Старший учитель + тарифний розряд – 1;

Вища кваліфікаційна категорія – 3;

Перша кваліфікаційна категорія – 6;

Друга – 2;

Спеціаліст – ;

Тарифний розряд – 2.

3.Методична робота

Методична робота з педагогічними кадрами у 2020-2021 навчальному році проводилась відповідно до наказу  по Шишаківському ЗЗСО І – ІІІ ступенів «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2020-2021 навчальному році»;  освітньої програми навчального закладу на 2020-2021 навчальний  рік і була спрямована на виконання Закону України «Про загальну середню освіту» та реалізацію Національної доктрини розвитку освіти», нових Державних стандартів загальної середньої освіти та початкової загальної освіти.

Мета методичної служби Шишаківського ЗЗСО І – ІІІ ступенів - підвищення професійного рівня педколективу, розвиток ініціативи, творчості, педмайстерності. Вся внутрішньошкільна методична робота спрямована:

  • на вивчення й упровадження інноваційного підходу до навчання;
  • на розвиток творчої активності вчителя, підвищення професійної компетентності, відповідальності, постійне вдосконалення навичок самостійної роботи вчителя, надання йому кваліфікованої допомоги;
  • утілення ідей Василя Сухомлинського в навчально-виховний процес школи;
  • методичне забезпечення роботи профілізації старшої школи;
  • методичне забезпечення навчально-виховного процесу у 5 - 9 класах за новими програмами;
  • здійснення організаційно-методичних заходів щодо забезпечення здорового способу життя шкільної молоді, зміцнення і загартування здоров'я школярів;
  • опрацювання методики роботи з учнями 11 класу за тестами, з метою підготовки їх до незалежного зовнішнього оцінювання;

У 2020 – 2021 н. р. педколектив  продовжив  роботу над втіленням  проблеми школи «Створення науково – методичного простору для розвитку професійної компетенції педагога у процесі реалізації компетентісно – орієнтованого навчання».

Для забезпечення систематичного та кваліфікованого керівництва науково-методичною роботою у школі працює методична рада, до складу якої входять керівник закладу, його заступник, керівники ШМО вчителів, психологічна служба, завідувач шкільною бібліотекою. Методична рада протягом навчального року координувала діяльність та визначала зміст роботи методичних структур навчального закладу. Діяльність методичних об’єднань спланована на основі освітньої програми роботи закладу, плану роботи методичної ради та спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку.

У навчальному закладі діяли  у 2020 - 2021 н. р. такі МО : вчителів початкових класів, вчителів гуманітарного циклу, вчителів природничо-математичного циклу, класних керівників.

Враховуючи особливості розвитку школи, протягом року введено в практику нетрадиційні форми роботи з педкадрами:

- презентація проектів з виховної роботи;

- ярмарки педтехнологій;

- мультимедійна презентація проблем, над якими працюють вчителі;

 - психологічні тренінги.

Досягнення в науково-методичній роботі

 З метою репрезентації інноваційного педагогічного досвіду на базі навчального закладу  у 2020– 2021 навчальному році, на жаль, в умовах карантину проводилися   шкільні методичні об’єднання, засідання педагогічних рад, наради при директору. Працював психолого – педагогічний семінар  (керівник – Лемак М.О.),    та творча група вчителів (керівник – Манохіна А.О. ).

4.Освітня діяльність учнів

Основною формою організації освітнього процесу в навчальному закладі  є урок, а головним резервом підвищення його результативності — сучасні освітні технології. Відповідно до особливостей педагогічної системи ЗЗСО освітні технології забезпечують:

•  активність кожного учня в опануванні й передачі знань у процесі навчання;

• демократичний стиль спілкування на рівні «учитель — учень», учнів між собою, загальну співпрацю й взаємодопомогу;

• індивідуальний спосіб роботи або спосіб роботи в малій групі, що дає можливість учневі утвердити своє особисте «Я»;

• можливість засвоєння навчального матеріалу в обсязі й термінах, що визначаються психофізіологічними особливостями індивідуальності;

•  взаємний контроль та взаємне навчання, що є не тільки головним резервом ефективності навчання, а й важливим засобом морального виховання.

    З 2005 року педагогічний колектив працює над проблемою «Створення школи культури здоров'я». Розроблена модель школи сприяння здоров'ю та комплексно-цільова програма «Школа культури здоров'я». Головною метою є підвищення рівня фізичного, психічного, духовного здоров'я учня, розробка нових форм освітньої діяльності, пошук нових можливостей для покращення стану здоров'я дітей і удосконалення технологій валеологізації освітнього процесу; формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя у дітей та підлітків.    

 Наслідками даної роботи став спад захворюваності серед учнів, зміна мотивацій у бік здорового способу життя, зменшення кількості учнів, які мають шкідливі звички. Широко представлені гуртки та секції спортивного напряму. Всі бажаючі можуть займатися спортом в позаурочний час та у вихідні дні.

    Велика увага в ЗЗСО приділяється роботі з обдарованими учнями. Діє затверджена програма «Творчість». Налагоджена система пошуку обдарованих дітей, створено банк даних обдарованих дітей. Для кожної дитини накреслюється траєкторія розвитку. Усі об'єднані зусилля учнів, батьків, педагогічного колектиу  спрямовуються на рух кожного по своїй траєкторії. Для цього створені всі умови.

     Система пізнавальної роботи дає змогу охопити різноманітні інтереси школярів.

      Діє система предметних гуртків з різних профілів, спортивна секція;  керівникм працюють на безкоштовних засадах.

     Для інтелектуально обдарованих створено наукове товариство, яке покликане подати дітям можливості реалізувати власні здібності на терені дослідно-пошукової та наукової діяльності, сформувати успішну особистість - представника наукової еліти.

Найвищі досягнення учнів

У ІІ етапі олімпіад  у 2020 – 2021  навчальному році, в умовах адаптивного карантину взяла участь в очному конкурсі з екології Рябікова Варвара.  Зайняла ІІІ місце.

Великий інтерес в учнів викликав Міжнародний конкурс ім. Петра Яцика з української мови ( визначалися призери по навчальному закладу), споривні змагання: великий футбол, міні – футбол, легка атлетика (І,ІІ,ІІІ місце район)

Учні -відмінники навчання:

5 клас

  1. Чорновол Олександра

 6 клас

  1. Грищук Анастасія
  2. Улізько Тетяна

   7 клас

  1. Коряк Дарія
  2. Лисенко Дмитро

    8 клас

  1. Костенко Світлана
  2. Сененко Сабіна
  3. Якименко Дмитро

  11 клас

  1. Падусенко Ярослав
  2. Ярмола Леся

5.Виховна робота

Виховна робота проводилася за такими напрямками:

• національно-патріотичний

• правовий та превентивний;

• фізичний розвиток та досконалість особистості;

• морально-естетичний

• екологічний;

• художньо-естетичний;

• учнівське самоврядування

• робота з батьками

У навчальному закладі проводились різноманітні заходи, з ними ви знайомились на сторінках групи «Шишаківський ЗЗСО – І – ІІІ ступенів Хорольської міської ради» у Фейсбук:

-Всеукраїнський флешмоб відеочитань у соціальних мережах до Дня народження Ліни Костенко;

  • 27 травня взято участь у змаганнях кубку ДЮСШ з легкої атлетики. Учні привезли грамоти з такими результатами:
  • І місце – Бондаренко Артем стрибки у довжину 408см;
  • І м. – Манжос Едуард біг 200м;
  • ІІ м. – Манжос Едуард біг 1500см;
  • ІІІ м – Карасьов Юрій біг 800м;
  • ІІІ м – Гусаренко Назар біг 800м;
  • І м – Черник Анна біг 100м;
  • ІІ м  - Черник Анна біг 200м;
  • ІІ м – Панченко Вікторія біг 400м;
  • ІІ м Рябікова Варвара біг 800м;
  • ІІІ м Рябікова Варвара стрибки у довжину 265 см;
  • ІІІ м Якименко Вероніка біг 100м;
  • ІІІ м Якименко Вероніка біг 200м.

Наш заклад нагороджений Грамотою за участь  в районних змаганнях серед дівчат з естафетного бігу 4 * 100 з результатом ІІІ місце.

12 травня для випускного класу військово – польові збори почалися стрільбами на полігоні у м. Миргороді . Наступні 2 дні проходили на базі навчального закладу.

Проводились предметні тижні; День вишиванки, весняна Еко – толока (педагогічний колектив спільно з обслуговуючим персоналом прибирали шкільне подвіря загрібали та білили дерева.

Напередодні Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні проведено Акцію «Памятаємо. Перемагаємо» - про пам'ять жертв війни. Святковий челенж «Вклоняємось Вам, бо памятаємо». Віртуальний флешмоб «Дякуємо за Перемогу». Проводилась акція «Великодній вінок», шкільна екологічна ліга «Посади дерево», ялинки привіз Ю.М. Гузик, староста нашого територіального округу, закуплені на кошти СВК «Перемога», проводився Тиждень Веселки, День здоров’я. Це тільки за останні 2 місяці: травень – квітень. На сторінці нашого закладу працює і психологічна служба із матеріалами для батьків: Дія блог/ Безпека дітей в інтернеті», на замітку батькам.

Онлайн марафон «Дівчата заряджають» технології 14 квітня – 14 травня 21 р. з нагоди Міжнародного дня карєри жінок у ІТ.

6.Управлінська діяльність

    Модель управління Шишаківського ЗЗСО І – ІІІ ступенів ґрунтується на принципах:

1. Принцип науковості.

    Науковий підхід у керівництві закладом дає можливість прийняти організаційно - адміністративні рішення й діяти на основі глибокого проникнення в сутність педагогічного процесу.

2. Принцип компетентності.

    Керівник закладу повинен добре знати теоретичні положення педагогіки, психології, закони, нормативні документи про освіту, тощо.

3. Принцип конкретності та діловитості.  

    Цей принцип передбачає оперативність, чіткість, конкретність, результативність у розв'язанні найактуальніших проблем.

4. Принцип оптимізації.

     Найкращий вибір мети, засобів, методів управління та здійснення контролю з метою досягнення максимальних результатів у навчально-виховній роботі.

5. Принцип плановості.

    Тільки на основі перспективного та поточного планування забезпечується кваліфіковане управління закладом.

6. Принцип гуманізації.

    Повага до вчителя, визнання його гідності, віра в нього, готовність прийти на допомогу створюють сприятливу атмосферу для розкриття його таланту, підвищення педагогічної майстерності.

7. Принцип національної свідомості і патріотизму.

7.Фінансово-господарськадіяльність. Матеріально-технічне забезпечення

      Фінансово-господарська діяльність закладу здійснюється на основі коштів Державного та місцевого бюджетів, що надходять у розмірі, передбаченому нормативами фінансування закладу для забезпечення належних умов його життєдіяльності. Джерелами позабюджетного фінансування закладу є добровільні благодійні внески батьків. Розподіл коштів добровільних батьківських внесків відбувається згідно з фактичним їх надходженням за погодженням із загальношкільним батьківським комітетом. Невикористані в поточному звітному періоді (навчальному році) кошти не підлягають вилученню і використовуються в наступних звітних періодах. Матеріально-технічна база навчального закладу

- навчальних кабінетів - 13  

- комбінована майстерня - 1

- бібліотека

- комп'ютерний клас (2 комп'ютерні комплекси « 6+1», 2 мультимедійні проектори)

    Навчальні кабінети умебльовані та укомплектовані  науково-методичним забезпеченням. 1 клас початково\ школи укомплектований згідно програми НУШ.

8. Соціальний захист

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у закладі, проводиться згідно з діючим законодавством.  У цих сім'ях проводяться рейди-перевірки умов проживання дітей, педпрацівниками, психологічною службою закладу  спільно з представниками  соціальної служби Хорольської міської ради. Проводиться індивідуальна робота з батьками.

9. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України « Про охорону праці», « Про дорожній рух», « Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальношкільних навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу закладу з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться у керівника на постійному контролі. Наказом по закладу призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, сплановані відповідні заходи. На початку навчального року, напередодні канікул проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована система вступного інструктажу. Регулярно проводяться із здобувачами освіти цільові інструктажі перед екскурсіями, поїздками тощо.

У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната має необхідний пакет документів з питань охорони праці. Також у приміщенні закладу розміщений стенд з охорони праці. У класних кімнатах розміщені стенди з безпеки життєдіяльності учнів.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.